PMT-12V50W1AA
- Mfr.Part #
- PMT-12V50W1AA
- Description
- AC/DC CONVERTER 12V 50W
- Stock
- 274
- Approval Agency :
- CB, CCC, CE, cURus, TUV
- Current - Output 1 :
- 4.17 A
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Adjustable Output, Universal Input
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 50W
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V